Sanitas ile Spa Keyfi

Eskiden insanların sağlıklı kalmak için gittiği kaplıcaların işini günümüzde spa merkezleri devralmıştır. İlkel yöntem olan kaplıcalara bile dünyanın her yerinden ziyaretçi yağarken spa merkezleri bu işi daha modern hale getirerek kaplıcaları bir nevi ağamıza getirmiş durumdadır. Spa wellness mantığını kaplıcalardan almıştır. Yer altından gelen sıcak suyun şifasını sizin hizmetinize sunmuştur.

Kaplıca yönteminden farkı ise bu işin daha kontrollü yapılmasıdır.
Şöyleki kaplıca yönteminde vücudunuzun her bölgesi esas alınırken wellness spa yöntemi vücudumuzun belli bölgelerini hedef alır. Bu da hastalıkların tedaviye daha erken cevap vermesine olanak sağlar. Spa yöntemi başta doktorlar olmak üzere pek çok sağlık uzmanları tarafından da önerilmekte ve yan tedavi yöntemi olarak uygulanmaktadır.

Ülkemiz yer altından çıkan sıcak kaynak suyu bakımından oldukça zengindir ve bu durum bizi spa merkezleri sayısı bakımından da dünya çapında ilk sıralara çıkarıyor. Eskiden kaplıcalara giden turistler artık spa merkezlerine akın etmektedirler. Sebebi ise şüphesiz bu yöntemin daha modern olması ve bilir kişiler eşliğinde uygulanmasıdır.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.