Sağlık Sorunları ve Tedavileri

                Sağlık sorunlarının her geçen gün artmasıyla insanlar alternatif çareler aramaya başlamışlardır. Çoğu hastalığı evde tedavi etmeye çalışmak ne yazık ki çok sağlıklı bir yöntem değildir. Hemen her insanda karşılaşabileceğimiz nasır sorunu bile bazı durumlarda ciddi hal alabilir ve bir doktora başvurulması gerekebilir. Nasır vücudun herhangi bir yerinde oluşabilecek bir deri kalınlaşmasıdır. Genellikle vücudun baskı altında kalan veya sürtünmeye maruz kalmış bölgelerinde oluşur. nasır oluşumunun birçok sebebi vardır. genellikle tercih edilen ayakkabının durumu nasır oluşumunu tetikler. Örneğin ayakkabının sıkı, dar, topuklu veya ayak yapısına uygunsuz olması gibi. Ayağın fazla kemikli olması, uzun süre havasız kalması, yürüme ve basma biçiminin yanlış olması da nasır oluşumuna sebep olmaktadır. Nasır tedavisi nasıl yapılır denildiği zaman iki farklı durum ortaya çıkar. Nasırın durumu burada ayırıcı noktadır. Eğer sadece ölü hücrelerden oluşan bir nasırsa evde tedavi etmek mümkündür. Fakat iltihaplanma ve ağrı yapan, hareketinizi kısıtlayan bir nasırsa mutlaka doktora başvurmanız gerekmektedir.

Alternatif olarak birçok hastalığın tedavisinde kullanılan etkili bir yöntem olan akupunktur tedavisi son zamanlarda fazlaca tercih edilen bir tedavi yöntemidir. Binlerce yıllık bir geçmişe sahip olan akupunktur ilk olarak Çin’de kullanılmaya başlanmıştır. Latince kökenli bir kelime olan akupunkturun Türkçe karşılığı iğneli uyarımdır. Vücutta belirli noktalara belirli bir yöntemle iğneler batırılmakta ve hastalıklar tedavi edilmektedirler. Vücut dengesinin yeniden oluşturulmasını sağlayarak bazı özel noktaları uyaran bu yöntem solunum yolu, sindirim, üro-genital, endokrin, cilt, psikiyatrik, kalp-damar, romatizmal hastalıkların tedavisinde kullanılmasının yanı sıra sigara ve alkol gibi zararlı alışkanlıkların tedavisinde de kullanılmaktadır. Üstelik kilo vermeye de yardımcı olmaktadır.

Aşırı kiloların size ve sağlığınıza vermiş olduğu zarar aşikârdır. Aşırı kilolardan kurtulmak için birçok farklı yöntem denenmektedir. İnsanlar kolay yoldan kilo vermenin yollarını aramaktadırlar fakat ne yazık ki bu yollar çoğu zaman ölümcül olabilmektedir. Kilo vermenin en iyi yolu elbette ki uzman desteği almaktır. En iyi diyetisyenler tarafından hazırlanan, size ve ihtiyaçlarınıza uygun olan bir beslenme programıyla sağlıklı olarak kilo vermeniz mümkündür.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.