Göğüs Boyu Küçültmede Uygulama Ameliyat Teknikleri

Güzellik ve plastik cerrahi söylenince ilk olarak akla güzelleşme operasyonları gelmektedir. Aslında her kadının güzellik alanları içinde bulunması hakkıdır. Ama bazı anlarda güzellik ve fonksiyon beraber bulunmalı hatta, fonksiyon ön plana konulmalıdır. İşte bu gibi anlarda bir örnek büyük ve gözle görülür eski görüntüsünü kaybetmiş göğüslerdir. 

Güzel görülen bir göğüsün vücuttaki şekli: iki ve yedi kaburgalar mesafesinde, meme başı sınırı kolun yarısına uzanan mesafe ile orantılı yükseklikte ve göğüsün yan kısmı gövdeden bir miktar yüksek olmalıdır. Görünüşü ise yarısı alınmış damla gibi şeklinde olmalıdır.
 
20 yaşına ulaşan normal anlamda oluşan göğüsler yan etken olarak doğum, kilo kazanılması, yer çekimi ve fiziksel işlerden dolayı doğal olarak deforme sağlayacaktır. Bayan için bu durum çoğunlukla kimseye söyleyemediği ciddi bir psikolojik sıkıntı olacaktır. Bununla birlikte bazı bayanlarda ergenlik zamanlarında göğüslerin beklenilenden daha fazla gelişmesi ile birbirinden farklı şekil ve genişlikte göğüslere rastlanmaktadır. Buda bir estetik rahatsızlık meydana getirmektedir. Ama gerçekten dikkat edilmesi, ciddi bir fonksiyon rahatsızlığıdır. Göğüslerin ağırlığı bayanda devamlı bel sancılarına ve genellikle bel kemiklerinde şekil değişmesine sebep olacaktır. Bayan kendine uygun sütyen alamayacak, sütyen askıları omuzlarını rahatsız edecek, göğüslerin dibinde kızarıklıklar görülecek ve meme genişliği eşitleyebilmek için sürekli takviyeler kullanacaktır. 
 
Bu sebebden dolayı göğüslerin hacimlerinde küçültülme normalde estetik değil fonksiyonel bir rahatsızlıktan kurtulma operasyonudur. Büyüyen teknoloji ile bayanlarımız bu sıkıntılarından 2 – 3 saatlik bir zaman zarfında kurtulacaklar ve önceki görünüşlerini bir daha kafalarına takmayacaklar. 10-15 zaman zatfında dikişler sökülecek ve 21 gün zaman zarfında bayanlarımız hayal ettikleri yaşam tarzını yaşamaya başlayacaklar. Sonuç olarak ülkemizde böyle imkanlar olduğu halde bayanlarımız ömür boyu sıkıntı çekmektense niçin bu sorundan ameliyat ile sonsuza dek kurtulmasınlar. 

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.