Düğün Hazırlıkları Nelerdir ?

Sevdiğinize kavuşmaya az kaldı. Söz, nişan, kına derken son virajdasınız. Düğün veya nikah ile dünyaevine gireceksiniz. Tabiî ki düğün hazırlıkları daha teferuatlı. Bu yüzden çok önceden başlanılması gerekiyor. Düğün veya nikaha 8-9 ay kala kesin tarih belirleyin ve nikah gününü alın. Düğünün yapılacağı mekanı ayarlayın.

Davetlilerin listesini hazırlamaya başlayın. Fotoğrafçı, müzik orkestrası ve nikah şekerleri için fiyat araştırması yapın. Bir yandan da indirim kampanyalarından yararlanmak için ev eşyalarını almaya başlayın. Elbette öncelikle evinizi ayarlayın. Gelinlik konusunda çok kararsızlıklar yaşayacağınızdan bu işi araştırmaya da erkenden başlayın. Terzide diktireceksiniz, düğüne 6 ay kala, diktirmeye başlayın. Aynı şekilde damatlık da aradan çıkarılmalı. Balayı için yer konusunda karar verin ve rezervasyonunuzu yaptırın. Davetiyelerinizi ve düğün pastanızı seçin. Düğününüze 2 ay kala davetiyeleri bastırın, uzaktakilere göndermeye başlayın.

Bir kadın doğum uzmanına giderek genel muayene olun ve doğum kontrolüyle ilgili bilgi alın. Düğüne bir ay kalınca nikah şekerlerinin siparişini verin. Kuaförden randevu alın ve saç modeline karar verin. Yemekli düğün olacaksa, konukların oturma planını yapın. Düğüne 15 gün kala yeni evin eşyalarını yerleştirin, balayı için valizinizi hazırlayın, genel bakımlarınızı yaptırın, gelinlikle birlikte giyeceğiniz ayakkabıyı alın ve hatta bir süre kullanın.

Düğüne sayılı günler kala hazırlıkları son kez gözden geçirin, rahat olmaya çalışın. Düğün gün ise güne erken başlayın, banyo yapın ve diğer işleri oluruna bırakın.

Etiketler: Düğün, düğün hazırlıkları, nikah, nikah hazırlıkları, düğün hazırlığı nasıl yapılır, nikah şekeri, gelinlik nasıl seçilir, damatlık nasıl seçilir, nikah tarihi, düğün salonu

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.