Diş Eti ve Diş Rahatsızlıklarında Lazer Tedavisinin Faydaları

Lazer, diş rahatsızlıklarının tedavisinde, kanamayı önleyici, yara düzelmesini çabuklaştıran ve ağrıları ve sızıları azaltma acısından konvansiyonel uygulamalara yardımcı olarak geniş bir uygulanma alanı bulmuştur.

Diş çekimlerinde lazer tedavisi seçildiğinde, çekim bitimine mütakıp kanama kesilmekte, yara düzelmesi hızlanmakta, çekim bitiminden sonra yaşanan sızlama ve sancılar hızla kaybolmaktadır. Aynı etki gömülü diş operasyonlarında da sıkca tercih edilmektedir. Ayrıca kanamayı yavaşlatacı maddeleri bünyesinde bulundurmayan çevresel uyuşturucuların tercih edilmesi gerektiği kalp, şeker, guatr, tansiyon rahatsızlıklarında, sara gibi rahatsızlıkları yaşayanlarda kanama diyerlerine oranla daha fazla rastlanacağından lazer operasyonu çok çok yerinde bir tedavi olarak karşımıza her an çıkmaktadır.

Dişeti kanaması, dişeti kasılması, dişeti rahatsızlığı bulunanlarda konvansiyonel tedavinin lazerle güçlendirilmesi durumunda, iyileşme daha süratli olmakta, kanamalar daha çabuk yok edilerek ortadan kaldırılmaktadır.

Dişeti kasılması sonucu aşırı tepki veren dişlerdeki sancıları ortadan kaldırmakta lazer son derece faydalı olmaktadır. Ağızda uygulanan her türlü operasyondan sonra bölgeye lazer tedavisi, dokulardaki düzelmeyi hızlandırmakta, ağrıları yok etmektedir. Dikiş bölgesinin hızla iyileşmesine olanak göstererek, bakterilerin ve mikropların bulaşmasını engellemektedir.Tüm yönleriyle ele aldığımızda görülmekteki lazer tedavisinin diş eti rahatsızlıklarındaki önemi gözle görülür derecede yüksektir.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.