2010 Altın Fiyatları Ne Olacak

Herkesin merak konusu olan 2010 altın fiyatları konusuna bir kez daha deyinmek istiyoruz. Daha önce şu yazımızda “altın 1 yılda 4 kat değerlenecek” haberini yapmıştık. Altın 2010 yılında ne gibi bir gidişat izleyeceğini merak ediyorsanız bu uzmanlara kulak vermenizde fayda var. Genel olarak baktığımız zaman çoğu yatırım uzmanı altının 2010′da gerilemeye başlayacağını belirtiyor. Bunlara örnek olarak baktığımızda Londra merkezli Capital Economics, spot altın fiyatlarının gerileyeceğini 2010 yılında altın fiyatlarının ons/1000 doların altına ineceğini belirtiyor..

Diğer taraftan yatırıma devam eden büyük yatırımcıların ne yapmaya çalıştığı düşünülürken kültçe altın fiyatlarında müthiş patlamalar yaşanıyor. Küçük yatırımcılar altınları elden çıkarmaya bakarken birçok dev yatırımcı ise altın almaya devam ediyor.

Australia’lı yatırımcılar altınları kısa bir sürede revize edip yeni yıla para ile girme istekleri altının 1000dolar/ons düşereceği fikrini uyandırmaktadır. Buna göre baktığımız zaman altının tehlikeli bir yatırım aracına dönüştüğünü görebiliriz. Bundan sonrası tamamen şans işine kaldığı gibi çöpe atacağınız bir sermayeniz yoksa bu uzman görüşlerden sonra yatırım yapıp yapmama kararını kendiniz almalısınız..

Kaynak: 2010′da Altın fiyatları ne olacak? | Ekonomy.net

Latest Comments
  1. ibrahim

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.