Yağlı Saçlar İçin Çözümler

Çok fazla yağlı saçlara sahip olmanın nedeni yediğimiz gıdalara da bağlıdır. Yağlı yiyecekleri tüketmek, fast-food kültürü ile beslenmek ve çok fazla proteinli gıdalardan uzak durmak gerekir. Bunun dışında fazlaca tüketilen baharatlarda saç diplerine yağlanmalara sebep olabilir.

Yağlı saçlarınızı ne yaparsanız yapın bir tülü yağsız hale getiremiyorsanız eğer bunun için sizler bitkisel bir çözüm tavsiye edebiliriz. Evde kolayca hazırlayacağınız kürler ile haftalık olarak saçlarınıza uygulayacağınız bir bitkisel bakım kürü, sizi bu yağlanma probleminden kurtaracaktır. Öncelikle bir kahve fincanı elma sirkesi, bir kahve fincanı üzüm sirkesi, bir çorba kaşığı adaçayı yağı, bir çorba kaşığı defne tohum yağı ve bir tatlı kaşığı lavantayı karıştırın ve saç diplerinize boya sürermiş gibi bir fırça yardımı ile uygulayın. Sürdükten sonra 2 saatlik bir süre ile saçlarınızda bu kürü bekletin, yine yağlı saçlar için özel olarak üretilmiş bir şampuan ile iyice durulayınız.

Yukarıda tarif ettiğimiz kürü haftada 1 kere uygulamanız halinde saçlarınızın yağlardan arındığını göreceksiniz. Böylece hem saçlarınızı sık yıkamak zorunda kalmayacaksınız hem de yıkamadan dolayı yeniden şekillendirme derdinden kurtulacaksınız.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.