Türk Telekom’dan ADSL Hat Dondurma

Türk Telekom tarafından Al-Sat ve Veri Akış Erişimi modelleriyle ADSL, ADSL2+, VDSL2 teknolojileri ile ADSL ve VDSL2 hizmeti alan İnternet Servis Sağlayıcıların ADSL, ADSL2+, VDSL2 müşterilerine kısa süreli hat dondurma hizmeti sunulmaya başlanacak.

Hat Dondurma Hizmeti ADSL,ADSL2+,VDSL2 teknolojileri ile Şirketimizden Al-Sat ve VAE modelleri ile hizmet alan tüm Internet Servis Sağlayıcıların (ISS) müşterilerini kapsamaktadır.

Türk Telekom ADSL,ADSL2+,VDSL2 Hat dondurma işlemi için müşterilerin bağlantı ücretini (21,8 TL vergiler hariç) bir sene içerisinde bir defaya mahsus olarak ödemeleri yeterli olacaktır. Ancak 31.12.2010 tarihine kadar hattını dondurmak isteyen ADSL,ADSL2+,VDSL2 müşterilerden bu ücret alınmayacaktır.

Hat dondurma hizmetinden, bir müşteri yılda en fazla 2 defa, toplamda 3 ay süreyi (90 gün) aşmayacak şekilde talep ettiği süre boyunca faydalanabilecektir.
Başvuru esnasında hat dondurma işlemi için son tarih (hat açılma tarihi) belirtilebilir. Tarih belirtildiği takdirde, hat otomatik olarak açılır. Müşterinin bir son tarih belirtmediği durumlarda ise, sistem son tarih olarak hattın dondurulmasından 3 ay sonrasını (90 gün sonrasını) son tarih olarak atayacaktır (aynı takvim yılı sınırları içerisinde kalıyorsa). Yıl sonuna 3 aydan daha kısa bir süre varken yapılan hat dondurma işlemi en çok o yılın sonuna kadar dondurulabilecektir. Yeni yılda yeniden dondurma işlemi yapılması gerekecektir.

Türk Telekom ADSL,ADSL2+,VDSL2 Hattı dondurulmuş olan müşteriler hiçbir abone hareketi yapamayacaktır. Abone hareketi yapmak isteyen müşterilerin önce hatlarını açtırmaları gerekecektir.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.