Şiş Gözler Nasıl Geçer

Gözlerde meydana gelen şişlikler hem görüntü açısından hoş değişdir hemde sağlığı rahatsız edebilir. Şiş gözlerden 5 adımda kurtulabilirsiniz.

1- Düzenli Uyku: Günde en az 8 saat uyuyarak şişlikten kurtulabilirsiniz. Bununla beraber uyku saatlerinin değişmemesine özen gösterin. Belli bir uyku saatiniz olmalı. Gün ortasında beş on dakika göz dinlendirmesi yapmalısınız.

2- Dengeli Yaşam : Göz altında meydana gelen şiş ve morluklar bir gün önce alınan alkol, kafein, bilgisayar başında zaman geçirme, uykusuzluk ve stres gibi nedenlerden oluşmaktadır. Bazende bunlardan hiçbiri olmadan gözaltında şiş ve morlukla görülebilir. Güzel bir göz istiyorsanız yaşam tarzınıza dikkat etmelisiniz.

3- Temizlik : Özellikle kadınlar her akşam uyumadan önce gözlerine yaptıkları makyajı silmeleri gerekior. Aksi durumda ertesi gün kalkıldığında makyaj kalıntılarından dolayı şişen gözler oluşabilir.

4- Göz Kremleri : Göz etrafın genelde kuru bir yapıya sahiptir. Bu yüzden göz altlarında meydana gelen şişlikleri önlemek için özel nemlendirici kremler kullanabilirsiniz.

5- Doğal Yöntemler : Göz etrafını canlandırmak için salatalık dilimlerini 15 dakika civarında gözlerde bekletin. Ayrıca ayda 1 ila 2 defa kullanılacak badem yağı içermekte olan kremler etkili olacaktır.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.