Sinüzit Belirtileri Tedavisi Ve Nedenleri

Bütün dünyada bi hayli yaygın olarak görülmekte olan bu hastalık genellikle kış aylarına girişte artmakta olup viral üst solunum yolları hastalıklarının uzamasıyla sık bir şekilde tekrarlanarak sorunlara neden olan bir hastalıktır. Sinüziti bulunan birçok hastanın bu tekrarlanması esnasında yaşam kalitesini bozmanta olan burun tıkanıklığı, burun ve geniz akıntısı, baş ağrısı, öksürük, halsizlik ve dikkatte azalmadan şikayet edilmektedir.

Sinüzit Belirtileri Nelerdir

Burunun tıkanması, burun da ve genizde akıntı, burundan konuşamama, koku alma bozuklukları, sürekli nezle ve grip olmayla beraber bu hastalıkların kolay bir şekilde geçmemesi, özellikle çocuklarda fazla olan birtürlü gitmeyen öksürükler.Sanılanın aksine akut sinüzitlerinin dışında baş ağrıları sinüzitte fazla değildir. Burda baş ağrısına neden olan iltihap olayından daha çok burun içinde sinüs kanallarını etkileyen diğer yapısal koşullardır.

Sinüzit Nasıl Tedavi Edilir

Süniziti tedavi etmek gelişen teknolojiyle günümüzde oldukça kolay bir hale gelmiştir. Akut sinüzitinin tedavisinde yeni çıkan birçok antibiyotik mevcuttur. Önemli olan konu antibiyotiklerin hastalar tarafından uzun bir süre sayılabilecek süre kadar yani 2-3 hafta gibi kullanılmasına dikkat edilmelidir. Antibiyotiklerle beraber bazı destekleyici ilaçlarda beraberinde verilmektedir.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.