Sağlık Raporu Nasıl Ve Nereden Alınır

Sağlık raporu öğrencilik ve iş hayatında hemen hemen herkezin belli dönemlerde başvurduğu bir yoldur. Yani okuldan veya işten uzak kalmak isteyen kişilerin hasta olmaları şartıyla başvurdukları bir izin belgesidir. Bu rapor genellikle hastalık durumlarında verilmektedir.

Sağlık Raporu Nasıl Alınır

Sağlık durumu kötü olan insanlara bir sağlık kuruluşu tarafından verilen işten yada yapması gerekli olan işten uzak durması için verilen bir belgedir. Sağlık raporları doktorlar tarafında yapılan muayene sonrasında verilmektedir. Bu rapor sadece kişinin adına yazılmalktadır. Sağlık raporu için öncelikle muayene olmanız gerekiyor.

Muayene olduktan sonra doktor sağlık durumunuzun çalışmaya elverişsiz olduğuna kanaat getirirse sağlık raporunu yazmaktadır. Türkiye’de hastalığınız bulunuyorsa sağlık ocaklarından ve hastanelerden bu raporu alabilirsiniz.

Sağlık Raporu Nereden Alınır

Sağlık raporu alacak olan kişilerin öncelikle alacakları bu raporu nerde kullanacaklarını ve kullanılacak olan şirket veya okulun ne tarz bir rapor kabul ettiğini bilmesi gerekmektedir. Türkiye’de bir sağlık raporu özel polikiliniklerden, sağlık ocaklarından, devlet hastanesinden ve özel hastanelerden alınabilmektedir.

Latest Comments
  1. Anonim
  2. davut
  3. Aydın Ak
  4. Semih Yıldız
  5. Selahattin AKYÜZ

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.