Renk Tedavisi

Renk terapisi insanların renklerden yararlanarak sağlık ve mutluluk bulmasını sağlayan yöntemdir. Renk terapisinde amaç eksik olan rengin yerinin doldurulmasıdır. Yöntem iki şekilde uygulanmaktadır. Birincisi renkler ile şifa terapileri denilen el ile belli bir enerji sağlanarak yapılır. İkincisi ise renk terapi cihazları ile yapılan türdür. Her ikisinde de vücudun titreşimi arttığı için kişiler sağlık, denge ve huzur bulurlar.

Bu uygulama türlerinden cihaz ile yapılan uygulamada bütün renklerin enerjileri makineye yüklenmektedir. Daha sonra kişinin hangi renk enerjisine ihtiyacı var ise o enerjiden yararlanılarak hastalıkların şifa bulması sağlanmaktadır. Renk bir yansıma olayıdır aslında. Renkleri ilk gördüğümüzde bize gelen bir yansımaların kendisidir. Gördüğümüz tüm renkler bizim bütün duyularımıza hitap etmektedir. Her rengin vücudumuzda uyandırdığı bir etkisi mevcuttur. Örneğin; Kırmızı gördüğümüzde heyecanlanırız, vücudumuzu bir sıcaklık kaplar. Sarı gördüğümüzde dikkat kesiliriz. Yeşil bize huzur ve dengeyi verir. Mavi sakinleştirir, ağrılarımızın dinmesine yardımcı olur. Mor rengi bilgeliliğimiz yükseltir, kemik sistemimizi güçlendirir. Lacivert bilincimizin açılmasını sağlamaktadır.

Bildiğimiz gibi insanların sahip oldukları bir manyetik alan vardır. Bu manyetik alana kısaca aura denir. Renkler kırılma, emilme ve yansıma ile açığa çıkar. Ve sahip olduğumuz auramız renklerin açığa çıkma noktasında bu renkleri emerler. Auramız bu renkleri emdiğinde, vücudumuzdaki her organ kendi rengine karşı duyarlı hale gelir. Bazen bu renklerin emilmesinin az olması ya da fazla olması sağlığımız etkilemektedir. İşte vücudumuzdaki bu hastalıklar hangi renge ihtiyaç duyuyor ise o rengin enerjisi bu hastalığın bulunduğu organa gönderilerek tedavi edilmesi gerçekleştirilir.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.