Prostatın Cinsel Hayata Etkileri

Prostatla beraber oluşan hastalıklar orta yaş üstünde bulunan erkeklerde sıkça görülebilen bir durumdur. Geceler sürekli idrar yapma, idrar yaparken zorlanma yada acı ve yanma hissi, idrardan sonra tamamen boşalmayan mesane, idrar bittikten sonra damlama şeklinde idrar geliyorsa prostata bağlı bir rahatsızlığınız var demektir.

Prostatla beraber oluşan hastalıklar cinsel hayatıda kötü yönte etkiler. Bu rahatsızlıklar direk cinsel bozukluklara neden olmaz. Dolaylı bir yönde ilişki söz konusudur.

Prostatla Oluşan Cinsel İsteksizlik

Geceler normalden fazla idrara çıkma her insanda isteksizliğe neden olabilir. Bunun nedeni ise hormonal dengelerin bozulmasıdır. Bu şekilde hasta ayrıca psikolojik açıdanda iyi olmaz.

Cinsel isteksizlikle beraber sertleşme ve boşalma sorunlarda var olabilir. Prostata bağlı rahatsızlığı olan kişilerde sertleşme problemi diğer erkeklere oranla 3 kat daha fazladır. Kişide tansiyon ve yüksek kolesterol varsa cinsel hayatı daha fazla etkileyebilir.

Prostat İlaçlarının İnsana Etkisi

Prostata bağlı bir hastalığınız varsa cinsel anlamda yaşadığınız problemleri mutlaka doktorla paylaşmalısıınz. Uzman doktorlar orta yaş civarında olan kişiler cinsel yaşama dair bir sorunla başvurduğunda prostata bağlı bir sorun tespit edilmemişse prostat analizleri yapılmasını ister.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.