Porselen Diş Nasıl Yapılır

Gülüşlerde ön plana çıkan gülüş değil her zaman ön plana dişler çıkar. Dişler sağlığını kaybettikten sonra yada dişlerin zarar görüp görüntüsünü kaybettikten sonra dişler yaptırılmaya başlanır. Bu işlemede porselen kaplama yani yapraklı diş ismi verilmektedir. Kaplama dişi yapılmaktadır. Görüntü açısından herhangi bir rahatsızlık vermeyen görünüme sahip olan kaplamalardır.

Porselen diş hazırlanırken ölçü alınarak hazırlanır ve sadece ön tarafta bulunan dişlere yapıştırılarak uygulanmaktadır. Bu uygulama yapılmadan önce mutlaka dişler sabitlenir ve aynı hizada aynı boyutta ve aynı şekilde olur. Porselen diş kaplaması yapılmasında herhangi bir yaş sınırı yoktur. Dişlerinden rahatsız olan herkez bu işlemi yaptırabilir.

Kaplamadan kısa bir süre sonra dişer dudaklar ile kaynaşır ve doğal bir görünüm ortaya çıkar. Dişlerin ömrünü uzatmak insanın kendi elindedir. Kaplama yapıldıktan sonra eğer düzenli ve kaplamaya herhangi bir zarar vermeyecek şekilde dişlere bakılırsa ömrünüz boyunca kaplamalarınız dayanıklı ve sigara kahve vs tarzı maddelerden etkilenmeyerek ömrünüz boyunca ışıltılı bir görünüm kazanır.

Porselan diş yaptırırken yapacağınız doğru ve kaliteli doktor seçimi çok önemlidir. Ucuz ve sıradan yapılan kalitesiz dişler ruhsal ve görsel açıdan bozulmalara sebep olabilir.

porselen diş fiyatı ne kadar

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.