New Yorkta Görülmesi Gereken Yerler

New York her insanın istediği hertürlü olanağa sahip olabileceği dünyanın en büyük metropollerinden birsiidr. New Yorka tatil ve gezi amaçlı gittiyseniz şehrin simgesi haline gelen 10 yeri mutlaka gezip görmelisiniz.

New York Empire State Binası : Bu bina bu şehrin simgesi haline gelmiştir ve bir zamanlar dünyanın en yüksek binasıydı. New Yorku kuş bakışı izleyebilmek için en iyi yer burasıdır.

New York Özgürlük Anıtı : Amerika özgürlük anıtı fransız devrimi esnasında amerika ile kurulan dostluk adına hediye edilmiştir. Daha sonra bu anıt amerikanın bir özgürlük simgesi haline gelmiştir.

New York Rockefeller Center : Manhattan adasının ortasında yer almaktadır. Burası buz pateni, alışveriş merkezleri ve restorantlarıyla ünlüdür.

New York Staten adası Feribotu : Aşağı manhattandan staten adasına kadar ücretsiz servis yapan bir feribottur. Özellikle turistler bu feribotu tercih ederler. Gidiş istikametinde özgürlük anıtı ve liman manzarası vardır.

Amerikan Doğal Yaşam Müzesi : Bu müze 1869 yılında halka açılmıştır.O günden bugüne değişik sergilerede ev sahipliği yapmıştır.

New York Central Park : Central park 150 yıldan fazla bir zamandır şehir halkı için doğal yaşam alanı sağlıyor. Yürüyüş yapmak, paten kaymak, kürek çekmek ve ata binmek gibi birçok aktivide yapmak mümkün.

Diğer görülmesi gereken yerler ise ;

Metropolitan Sanat Müzesi
Modern Sanat Müzesi
Ellis Adası Göç Müzesi
Büyük Merkez Terminali

New York’a gezi amaçlı gidiyorsanız buraları görmeyi ihmal etmeyin.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.