Makyaj Nasıl Yapılır

Dünya üzerinde makyaj yapmayan kadın varmıdır acaba. Bu sorunun tek bir cevabı var. Dünya üzerinde makyaj yapmayan kadın yok denecek kadar azdır. Hiç sevmeyen bir kadında özel bir günde makyaj yapabiliyor. Makyaj yaparken en önemli konu size hangi makyajın yakıştığını bilmektir. Bazı kadınlar abartı derecesinde koyu renkli rujlar allıklar sürerken bazılarda sade tonları seçmekteler. Bu kişiden kişiye göre güzellik açısından değişiklik göstermektedir.

Makyaj malzemesi doğru bir şekilde uygulandığı zaman çok güzel bir görüntü oluşabilir.

Fondöten Nasıl Yapılır

Fondöten cildi makyaj için hazırlayan bir malzemedir. Bunda renk seçimi büyük önem taşımaktadır. Temiz ve nemli ciltte teninize uygun fontören seçtiğiniz zaman makyaj için en önemli adımı atmış olursunuz. Kompakt fontöreni dışında diğer bütün fondötenlerde sürme işminde parmak uçlarınızı kullanın.

Allık Nasıl Sürülür

Allık cilde canlılık katan önemli bir malzemedir. Fırçayı allığa sürdükten sonra fazlalığı üfleyerek atın. Gülümseyerek allığı cilde uygulayın. Burun ve çene ucuna sürmeyi ihmal etmeyin.

Rimel Nasıl Sürülür

Gözlerin yorgunluğunu azaltmak için ve bakışlara bir anlam kazandırabilmek için kullanılan bir üründür. Kadınların vazgeçemediği bir makyaj malzemesidir. Rimel sürerken güzel görünüm için kirpiğin temiz ve kuru olmasına özen gösterin. Rimeli üst kirpikten sürmeye başlayın. Kökten uçlara ilk katı kuruduktan sonra ikinci katı sürün. Alt kirpikler içni fırçayı kirpik diplerine doğru yatay bir şekilde gezdirin.

Ruj Nasıl Sürülür

Ruj sürme işlemi makyajın son aşamasıdır. İyi bir şekilde uygulanırsa gözlere ve yüze canlılık katan bir malzemedir.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.