Kilolu Bayanların Günlük Ve Gece Kıyafeti Seçimleri

Kilolu bayanlarda her daim rahat ve şık görünmek isterler. Günlük yaşamda olsun, özel gecelerde olsun onlarda kendilerine yakışan ve taşıyabilecekleri giysileri giymelidirler. Vücut kusurlarını örtmek için bir takım alternatifler elbette vardır. Bunları kullanmaları daha zayıf görünmelerini sağlayacaktır.

Günlük giyimde kot kilolu bayanlar içinde bir vazgeçilmezdir. Kilolular diye bu alternatiften uzaklaşmaları mümkün değildir. Onlar için en uygun olanı spor tarzda ve liycralı kot çeşididir. Üst beden olarak yine vücut hatlarını sarmayan fakat çokta bol kesim olmayan modeller tercih edilmelidir. Bebe kesim denilen modeller tavsiye edilir

Gece kıyafetlerine gelince, bunlarda da yine aynı çizgileri kullanmak gerekir. Fazla bölgeleri örten modeller tercih edilmeli. Asimetrik kesimler ile göz yanılmaları sağlanmalıdır. Fazlalık bulunan bölgeleri ince gösterecek birçok asimetrik kesim örneği mevcuttur ve bunlardan biri uygulanabilir. Özellikle şalvar etek olarak tabir edilen model kilolu bayanlar için idealdir. Yine fazlalık bulunan bölgeden dikkati alarak başka yönlere çekecek birtakım oynamalar yapılabilir. Düz kesim abiye tunikler kilolarınız örterken şıklığınızı da tamamlayabilecek başka bir seçenektir. Ayrıca şifon kumaşın akıcılığını kullanarak uygulanan geniş paça bir pantolon ile de kombine edilmesi mümkündür.

Kısacası kilolu olmak demek şık ve estetik giyinememeye neden değildir. Önemli olan doğru seçimler yapmaktır. Doğru kumaşlar ve kesimler tercih edildiğinde son derece göz alıcı olunabilir.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.