Kalıcı Saç Düzleştirme

Kıvırcık saçlı bayanların en büyük hayali saçları sürekli olarak dümdüz kullanabilmektir. Şöyle bir örnek vermek gerekirse; Bir bayanın her gün saçına şekil verdiğini düşünürsek, yılda 365 gün saçına şekil verme sorunu ile karşılaştığı sonucuna varırız. Bu kişinin saçlarının kıvırcık olduğunu da işin içine katarsak eğer, ayırdığı zaman 5 dakika ile 25 dakika arasında bir zaman dilimini kapsayacaktır. Çoğu zaman insanlar işe ya da okula gitmeden yarım saat önce yataktan kalkarak, saçlarını yıkar, jöleler, toplar ya da düzleştirir. Durum böyle olunca bununla ilgili bir zaman kaybına uğramış olur. Her gün saçlar ile uğraşmak bayanları canından bezdirir hale gelmiştir. Hatta çoğu bayan artık saçları ile uğraşmaktan bıktığı için, saçlarını kısacık kestirerek bu soruna kendilerince geçici bir çözüm bulmuşlardır.

Bayanların bu denli saçları ile vakit kaybettiğini gören Japonlar kalıcı saç düzleştirmeyi icat ederek, bayanların bu sorununa bir çözüm getirmişlerdir. 1996 yılında bu yana kullanılan kalıcı saç düzleştirme yöntemi özelliklede kıvırcık saçlı bayanların sürekli olarak düz saçlı olmalarına yardımcı olmaktadır. Türkiye’de de bu uygulamayı yapan kuaförler bulunmaktadır.

Bu uygulamayı yaptırmak isteyen bayanların sağlıklı saçlara sahip olmaları şarttır. Sağlıksız bir saça yapılan kalıcı saç düzleştirme, saç sağlıksız olduğu için başarılı olmayacaktır. Özelliklede saçlarında sık röfle olan bayanlarda bu uygulama çok başarılı olmaz. Röfle için durum böyleyken, uçlarda olan balyajlar ya da bütünde olan boyalar kalıcı saç düzleştirme için engel oluşturmaz.

Ürünün boyalı saçlar ve boyasız saçlar için üretilmiş iki çeşidi vardır önemli olan doğru seçeneği seçip uygulamaktır. Kalıcı saç düzleştirme tamamen kimyasal ürünler kullanılarak uygulanmaktadır. Öncelikle 1. losyon denilen saçın DNA’larını açan ürün saça tutamlar halinde sürülür. Sürülen 1. losyon saçın dalgalı halini açarak düzleştirmeye yardımcı olmaktadır. Daha sonra düzleştirme maşası kullanılarak ince tutamlar halinde, bir tutamı ortalama 10 defa düzleştirme maşası uygulayarak saçı tamamı düzleştirilmektedir. Daha sonra saçın açılan DNA’larını kapamak için 2. losyon uygulanarak işlem tamamlanır. Kalıcı saç düzleştirme toplamda 6 ile 8 ay süre ile dayanıklılığını sürdürmektedir. Kişi, denize de girse, banyoda yapsa asla düz şekli bu süre boyunca bozulmamaktadır.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.