Kadınlarda İlk İlişkide Ağrı Olur Mu

Kadınlarda ilk ilişkide hissedilebilecek bir derece ağrı oluşması hem erkeğe hemde kadın bağlı nedenleri bulunmaktadır. İlk cinsel ilişkide ağrının ön plana çıkmasını engelleyebilmek kadının ve erkeğin elindedir. İlk ilişkide yaşanmakta olan ağrının cinsel ilişkinin verdiği hazzın üzerine çıkabilmesi imkanı oldukça azdır.

Ön sevilmenin uzun olması ve kadının birleşme anına tamamen hazır olması yaşanabilecek olan ağrının bilinçli olarak algılanabilnesi kötü bir anı olarak hatrlanmasını engellemektedir. Kızlık zarının yapısı birçok kadında ince ve esnektir. Yani ilişki sırasında yırtılan zarın hissedilebilir derece ağrı yapması mümkün değildir.

Fakat kadın cinsel birleşmeye hazır değil ise ilk birleşmenin ağrılı olabileceği korkusu ilişkiden almış olduğu hazzın önüne geçiyorsa gerçekte oluşan ağrıdan daha fazla bir ağrı ve acı hissi algılayabilir.

Ön sevişme ile vajinada yeterli olan ıslıklığın oluşması ve erkeğin zorlayıcı olan tavırlarından kaçınıp kadının korkusuna hoşgörülü bir şekilde yaklaşması birleşme esnasında ağrının hiç hissedilmemesine veya az hissedilmesini sağlamaktadır. Bu konuda önemli olan husus ise kadının ruhen ve bedenen cinsel ilişkiye hazır olmasıdır.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.