Kadın Aldatırsa

Ülkemizde ve dünyada yapılan iki bilimsel araştırmadan yola çıkarak bu konuya başlamak daha doğru olacaktır. Türkiye’de yapılan araştırmaya göre kadın ya da erkek, her 3 kişiden biri ya da uzun süreli bir ilişkisi olan eşini adatmaktadır. İngiltere’de yapılan bir araştırmaya göre ise kadınların %51’i eşlerini ya da sevgililerini aldatmaktadır. Eşlerini aldatan kadınların sadece %24’ü fiziksel olarak aldatıyor, geri kalan %27’si ise bunu zihinsel olarak gerçekleştiriyor. Kadınlara göre aklına ya da kalbine biri girdiğinde kendisini, eşini ya da sevgilisini aldatıyor olarak kabul ediyor. Bu kadının aldatmasında erkekten farkını ortaya koyan bir durumdur.

Kadınların eşlerini ya da sevgililerini aldatmalarının nedenlerine bakıldığında bunun tüm nedeninin erkeklerden kaynaklı olduğu anlaşılmaktadır. Eğer kadın kocasından ya da sevgilisinden ilgi görüyorsa, şefkat görüyorsa ve aşk görüyorsa asla aldatmamaktadır. Tabi birtakım psikolojik ve fiziksel rahatsızlıkları yoksa. Eğer bir kadın bu şartları taşıyorsa asla aldatmamaktadır.

Kadın ne zaman aldatmaya başlar? Eşinden ya da sevgilisinden gördüğü ilgi azalırsa, sevgi azalırsa, karşısındaki insanın aşkı biterse, şefkati biterse ve karşısındaki insan mutluluğu başka limanlarda aramaya başlarsa kadın da potansiyel adatma içinde kendini buluverir.

Kadınlar sezgisel olarak erkeklerden farklı yaratılmışlardır. Bir kadın erkeğin onun aldattığını çok rahat bir şekilde anlayabilir, fakat bir erkek kadının onu aldattığını aynı kolaylıkla anlamayabilir. Erkek kendine aldatılma ihtimalini konduramadığı içinde bunun üzerinde durmaz. Ona göre her erkeğin başına gelebilir ama kendi başına böyle bir şey gelmez. Bunu kendi egosuna yediremediği için ihtimalini bile aklına getirmez. Aklına bile getirmediği için kadın onu aldatırken ruhu bile duymayabilir. Erkeğin anlaması sadece kadının dikkatsiz davranmasına bağlıdır. Kadınlarda bu konuda kolay kolay açık vermedikleri için erkeklerin kadınların onları aldatıp aldatmadıkları anlaması zaman alır, hatta kimi durumlarda farkına bile varmazlar. Sadece kadınlar yakalanmak istediklerinde ( intikam amaçlı) erkekler kadınları yakalayabilir. Tabi erkek aldatıldığını düşünüp bir araştırma içine girerse elbette bir süre sonra bunu başarabilir. Ama genelde kendilerine konduramadıkları için, araştırma gereği bile duymazlar. Kadın belli etmediği sürece de farkına varamazlar.

Latest Comments
  1. mukaddes ayan

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.