İşkur Da İş Nasıl Bulunur

İşkur iş bulmak isteyenler için vazgeçilmez kurumlardan biri. Dev veri tabanında binlerce kişinin iş bulmak için kaydı var. Türkiye İş Kurumu istihdam sağlamak üzere kayıtlı personel bilgilerini veri merkezinde saklayarak ihtiyaç duyulması halinde personel alımları yapmaktadır. Kısaca işkur diye tabir edilen kuruma iş arayan ve işveren olarak iki şekilde kayıt olmak mümkündür.

İş arayan başvurusu yapabilmek için öncelikle www.iskur.gov.tr adresine girerek sağ menüden Sistem/İş Arayan Üyeliği bağlantısına tıklamalısınız buradaki genel koşulları okuduktan sonra şartlar size uyuyor ise Okudum, kabul ediyorum. kutucuğuna tıklamanız gerekiyor. Sonrasında başta t.c. kimlik numaranız ve kişisel ad-soyad, baba adı, doğum tarihi girerek kaydınızı tamamlıyorsunuz.

Eğer siz bir iş arayan değil iş veren iseniz iş veren üyeliği yapmanız gerekmektedir. Bunun için öncelikle şu adımları izleyin.: Sağ menüde yer alan İşveren Üyeliği bağlantısına tıklayınız. Sonrasında şartları size uyuyorsa kabul ederek gerekli bilgileri doldurarak işkur bünyesine katılabilirsiniz.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.