Isı Yalıtımı Ve Faydaları

Isı yalıtımı son dönemlerde binalarde ve evlerde olmazsa olmaz bir işlemdir. Yazın serin serin oturmak, kışın ise daha güzel ısınmak için binalara yapılan bir sistemdir. Son dönemlerde binalara yapılan bu ısı yalıtımlarına büyük bir önem verilmiştir.

Amaç sadece serinlemek ve yeterince ısınabilmek değil, ısınmada harcanan enerjiyi azaltmak içinde önemli birşeydir. Isı yalıtımının etkisiyle doğalgaz faturaları düşürülebilir.

Apartmanlarda dış cephenin duvarlarına, cam ve doğramalara, döşemelere, çatılara ve tesisatlara ısı geçişini azaltmak için alınan önemler ısı yalıtımı temelini oluşturmaktaıdr.

Çevre kirliliğinin önlenmesi, sağlıklı, rahat ve güzel bir yaşamın, kaliteli bir hayatın ısı ve nem şartlarının olmazsa olmazı arasında yer alan ısı yalıtımıyla rutubetli yerler azalabilir. Küf oluşması ve çatlaklar sona erebilir.

Yönetmeliğe uygun bir şekilde yapılan ısı yalıtımıyla ısınma harcamalarında % 50 civarında bir tasarruf sağlanabiliyor. Bunlarla beraber yakıt tüketimininde azalmasıyla gazların azalması ve çevre korumasına katkıda bulunulabiliyor.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.