İnternetten Para Kazanmak

Son yıllarda gelişen teknoloji ile orantılı şekilde ilerleyen Internet, insanlar üzerinden büyük bir kolaylık sağlıyor. Internet in gelişimi ile de insanlar ilerleyen ve için de her daim bulunabilecek şeyler olan bu ağ ile ilgilerini artırıyor. Son dönemlerde gelişen bir diğer Internet dalı ise Webmasterlık. İnsanların web siteleri kurup bu siteler üzerinden gelir sağlamak ve zamanı geldiğinde satması onlara büyük bir haz veriyor. Internet tenin faydaları saymakla bitmez, gerçekten insanlar için büyük bir nimettir.

Teknolojinin gelişmesi ile insanlar teknoloji ile iç içe geliyor ve bilgisayar içerisinde bir şeyler yapmak istiyorlar. Bunun başında ise web site işleri gelmekte. Son yıllarda ilerleyen ve insanların merak duymaya başladığı web site işlemleri sanal alemden para kazanabilmek için geçerli olan tek neden diyebiliriz. İnsanlar web siteleri kurarak bir şeyler yapmak istiyorlar ama bu o kadarda kolay olmuyor. İnsanlar web site işlerine başlamak için ilk önce en alt dallarından başlamalılar. Bu alt dallar ise post atmak, makale yazmak gibi işler. Birçok webmaster site kurarken bunları yapmıştır. Site kurmak genel olarak basit bir olay. Eğer site yapmayı bilmiyorsanız bilen bir kişiden tasarım, host ve domain gibi işlemlerin alınıp kurulmasını söyleyebilir ve bu iş karşılığında ona para ödeyebilirsiniz. Buda Internet ten para kazanmak için başka bir yoldur. Internet ten para kazanmanın bir diğer yolu ise günlük hayatta yaptığınız işleri sanal alemde büyük siteler de satmanızdır. Buda size ek gelir olarak Internet ten katkı sağlayabilir. Bir diğer yöntem ise PTC siteleri. Bu sitelere üye olduğunuzda size tık başı para vermekte ve bu paralar belli bir miktara ulaştığında da ödeme yapan siteler. Birçok PTC sitesi bulunmakta ama bu siteler çok kullanıldığından ya da ödeme sorunları olduğundan dolayı kullanılmamakta. Bir diğer para kazanma yöntemi ise güncel ve özgün yazı sistemine dayalı olan siteler açmak. Bu sitelerin en önemlileri sağlık, cilt bakımı, güzellik ve özgün blog siteleri. Bu siteler içerisin de ki özgün yazılar devamlı ve güncel yazıldığında ve özgün olmasına dikkat edildiğinde sitelerin hiti, alexası ve pagerankı artacağından dolayı hem link satışı,tanıtım yazısı gibi ek gelirler hem de Google ve aynı sistem ile işleyen reklam firmalarından alınan reklam gelirleridir.

Son olarak Internet ten para kazanmayı hobi haline getirip, sosyal hayatınızdan bir şeyler kaybetmeden bu işi devam ettirebilirseniz ileri de daha iyi paralar kazanabilirsiniz. Internet ten para kazanmanın en tehlikeli ve yasal olmayanları ise adult ve lig tv izleme siteleridir. Bu siteler Telekom tarafından belli bir süre sonra kapatılan sitelerdir ve yasal değillerdir. Yasal olan ve daha çok ilgi çekici, güncel tabanlı siteler açmak her zaman hit ve gelir açısından daha iyidir.

Tolga EROL

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.