İnternetin En İyi Ücretsiz Müzik Dinleme Siteleri

İnternetin bu denli gelişmesinde ki en önemli faktörlerden biri de tabi ki insanların aradıkları tüm müzikleri bu ortamda bulabiliyor olamalarıdır. İnternetin bize sağladığı bu özellik ile dünyanın dört bir yanında ki her türlü müziği dinleyebliyor olmamız. Çok eski şarkılar ve en yeni şarkıları internet ile kolaylıkla bulabiliyor ve dinleyebiliyoruz. Bu yazı da da sizlere internet üzerinde en popüler müzik dinleme sitelerini sizlere tanıtacağız..

 1. Deezer.Com
Deezer.com genellikle Metal ve amatör grup konusunda müziklere ulaşabileceğiniz bir site. Oldukça hızlı olan sayfada aradığınız gruptan ya da parçadan bir playlist oluşturabiliyorsunuz. İngilizce, Fransızca, İspanyolca dil desteği olan siteden radyo dinleme imkanınız da bulunuyor.

2. garageband.com
Bağımsız müzik ve amatör grupları seviyorsanız bu site tam size göre. Genelde rock üzerine parçalar yayınlayan sitede fazla maddi kaygısı olmayan grupların şarkılarını bulabiliyorsunuz.

3. Lastfm.com
Lastfm.com geçtiğimiz yıla kadar Facebook’la yarışan bir sosyal ağ müzik sitesiydi. Radyo yayını üzerine kurulu olan sisteminde, yeni gruplar ve müzikler bulma şansınız buluyor. Bu sayede amatör gruplar kendilerini tanıtırken, ünlü sanatçılar da yeni albümlerini site üzerinden tanıtıyordu. Ancak siteye birçok ülkede yasak gelmesi ve Facebook’un yeni özellikleri Lastfm’in eski ilgisini kaybetmesine neden oldu.

4. semsix.com
Bu site, çeşitli video paylaşım sayfalarından istediğiniz klibi ve parçayı almanızı sağlıyor. Bunlardan Winamp benzseri bir playlist oluşturduğunuz gibi şarkıları mix’leme şansınız da var.

5. simfy.de
Bu sitenin tek kusuru sadece Almanca yayın yapması. Popüler albümleri bulabileceğiniz sitede üyeliğiniz karşılığında belirli parçaları indirme şansınız bile var. Simfy adlı sayfada, Amerika’nın en çok beğenilenleri listesine göre bile şarkı dinlemeniz mümkün. 2 milyonluk müzik arşivi olan sitede amatör ya da profesyonel sanatçı ve grupların albümlerine ulaşabiliyorsunuz.

6. fizy.com
Listemize bu sefer bir Türk sitesi konuk oldu. Fizy.com özellikle yerli içerik konusunda oldukça iddialı. Hızlı ve basit bir yapıya sahip olan sitede popüler tüm parçaları bulabiliyorsunuz. İstediğiniz parçalardan bir playlist oluşturduktan sonra onları istediğiniz zaman dinleyebiliyorsunuz.

7. classicalarchives.com
Klasik müzik severler için internet oldukça iyi bir kaynak olabiliyor. Ancak bu kaynağı kullanmak her zaman mümkün değil. Genellikle klasik müzikle ilgili siteler ya hiç güncellenmiyor ya da dar bir arşive sahip oluyor. Ancak Classical Archives ücretsiz olarak da sağlam bir arşive ulaşmanızı sağlıyor. Daha fazlasını istiyorsanız ise site makul fiyatlar karşılığında sizi özel üye yapabiliyor.

8. youtube.com
YouTube’u listede görmek sürpriz olmamıştır. Ücretsiz içerik sunan en ünlü ve en fazla kaynaya sahip olan sayfa hala YouTube. Gücünü kullanıcılarının hazırladığı paylaşımlardan alan siteye ünlü sanatçılar bile kendi albümlerini yükleyebiliyor. Hem reklam gücü hem de yaygınlığı sayesinde YouTube listemizin üst taraflarında olmayı hak ediyor.

9. we7.com
We7.com popüler ve yeni müzikler üzerine kurulu bir site. Sayfada, yeni çıkan albümleri dinleme şansınız var. Ayrıca, site yöneticileri hergün hazırlıkladıkları playlistlerle, kullanıcılarının ilgisini üst düzeyde tutuyor.

10. Grooveshark.com
Grooveshark.com son zamanların en popüler sitelerinden biri. Sayfanın arşivi çoğu zaman kullanıcıları şaşırtıyor. Eğer siteye üye olursanız, sürekli dinlebileceğiniz playlistler oluşturmak mümkün. Çoğunlukla hızlı bir servise sahip olan site geniş arşivi ve basit kullanımıyla günümüzün en başarılı müzik sitesi. Müzik dinlerken eğer tarayıcınız çökerse site sizin son dinlediğiniz parçaları aklında tutuyor. Böylece bir kaza sonucu yeni keşfettiğiniz şarkıları da kaybetmiyorsunuz.

Bu yazı hazırlanırken kaynak olarak http://shiftdelete.net/ sitesi kullanılmıştır..

Latest Comments
  1. noreply
  2. cebeindir

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.