İktidarsızlık Nedenleri Ve İktidarsızlık Tedavisi

İktidarsızlık Nedir

Cinsel ilişki esnasında erkek cinsel organının cinsel ilişkiye girebilecek kadar sertleşmemesi durumuna iktidarsızlık adı verilmektedir.Bu durum genelde ileri yaşlarda görülmektedir. Şehir hayatı, stres, düzensiz ve sağlıksız bir şekilde beslenme gibi durumlarda erken yaşlarda da görülebilmektedir.

İktidarsızlık Nedenleri Nelerdir

İktidarsızlığın nedeni fiziksel ve ruhsal olabilir. Cinsel organı beslemekte olan damarlara yeteri kadar kan pompalanmaması gibi fiziksel bir durum söz konusu ise ilaç tedavisi veya cerrahi tedavi gerekebilir. İktidarsızlık durumuna heyecan, güvenememe, yorgunluk, alkol ve sigara kullanmak, obezite, diyabet ve sinir bozulması gibi durumlar neden olabilmektedir.

İktidarsızlık Nasıl Tedavi Edilir

İktidarsızlık tedavisi için uygulanabilecek yöntem iktidarsızlığın nedeni tespi edildikten sonra hekim tarafından belirlenmektedir. Bununla beraber bu durumu kafaya takıp sürekli düşünmek sorunun düzelmesini güçleştiren bir etkendir. Bu yüzden bu durumun tedavi edilebilir bir durum olduğunu anlamanız gerekmektedir.

Stres ve gerginlikten uzak durmalı, dengeli ve sağlıklı beslenilmesi gerekmektedir. Bununla beraber banyo yapmak ve dinlenmek insanı rahatlatan durumlardır. İktidarsızlık tedavisinde kullanılan yöntemler ; ilaç çeşitleri, damar ameliyatı, protes penis takılması, vakum-sıkma araçları ve psikoterapi yapılmaktadır.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.