Hastalıklardan Koruyan Besinler

Havuç balkabağı ve kabak A vitamini kaynağıdır. Karoten içerdikleri için kansere karşı koruyucu bir etkisi olduğu uzmanlar tarafından söylenmektedir.

Ispanak ve diğer yeşil yapraklı sebzeler A vitamini, C vitamini ve kalsiyum kaynağıdır. Özellikle 35 yaş üstünde olan kişilerin ıspanak ve yeşil yapraklı sebzeler tüketmesi çok önemlidir.

Sarımsak antibakteriyel ve virüse karşı savaşan bir sebzedir. Bunlarla beraber bağışıklık sitemini güçlendirici etkiyede sahiptir. Güçlü bir selenyum kaynağıdır. Sağlıklı yaşamak için gereken sülfürü içermektedir. Mide ve bağırsakları güçlendirmeyede yardım eden sarımsak tüketilmesi gerekmektedir.

Kivi C vitamini kaynağıdır. Günlük C vitamini ihtiyacınızı kiviytle karşılayabilirsiniz. Portakaldan daha fazla C vitamini içermektedir ve muzdaki potasyum kadar potasyum içermektedir.

Yeşil çay besin değeri taşımayan bir bitkidir. Kilo vermeyi hızlandırır ve incelme için yardım eder. Yüksek miktarda antioksidan içermektedir. Kalp sağlığına yarar sağlar sindirime yardımcı olup kan şekerini ve vücudun sıcaklığını ayarlar. Metabolizmayı hızlandırır ve yağ oksidasyonunun artırır.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.