Hamilelik Döneminde Yoga

Gebelik döneminde anne olacak kişilerin hemen hemen hepsinde gözlenen durumlardan birisi asabi olma ve sinirliliktir. Bu durumlar anne adayı ve taşıdığı bebek için tehlikeli olabilir.

Yoga Nedir ve Yoganın Faydaları Nelerdir

Yoğa uzak doğu kökenli bir ruh dinlendirme sanatı olarak bilinmektedir. Yogayla insanlar beyinlerinde canlandırdıkları ortamlarda hayal güçleriyle ruhlarını belli bir duruma sokmaları halidir. Yoganın yararı insanın kafasında sıkıntıları, problemleri bir müddetliğine silmeye yarayan meditasyondur.

Hamilelikte Yoga Egzersizleri Nasıl Yapılır

Yoga değişik vücut hareketleriyle esneklik ve belli birleşme bölümlerinde rahatlama sağlar. Bu tür hareketlere uzak doğuda değişik isimler verilmiştir. Örneğin lotus Türkiye’de bağdaş kurma olarak bilinen hareketle rahatlama sağlanabilir.

Hamilelikte Yoganın Faydaları Nelerdir

Gebe olan kadınlarda genel olarak gebelik dönemi içinde aşırı olarak sinirlilik hali gözlenir. Bu hem anneye hemde bebeğe zarar verebilir.

Fakat gebelik döneminde yoga yapılması annenin belli durumlarda huzur verebilmektedir. Yoga hareketleri anne için bir spor hemde meditasyon yaparak rahatlama durumudur. Hamilelikte yapılacak olan yoga anne ve bebek için faydalıdır. Bu sebeple yoga bütün anne adaylarına tavsiye edilmektedir.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.