Gelinlik Seçerken

Gelinlik bayanlar için hayatlarının en önemli kıyafetidir. Bu özel günde bütün gelinler göz kamaştırmak isterler. Bu yüzdende geniş araştırmalarda bulunurlar. Peki gelinliğimizi seçerken nasıl bir modele karar vermeliyiz? Seçtiğimiz modelin bize uygun olup olmadığına nasıl anlarız?

Öncelikle yapılması gereken ne tür bir kumaş kullanılacağına karar verilmesidir. Fransız dantelimi yoksa tafta bir kumaş mı? Tül yada saten mi tercih edileceği belirlenmelidir. Kumaş modele göre de değişir. Her modelde her kumaş güzel bir görünüm vermeyebilir. Bu yüzden tercihi iyi belirmek gerekir. Eğer bu konuda bilginiz yok ise modacınıza güvenmeniz yapılacak en doğru davranış olacaktır.

İkinci olarak fizik ön plana çıkmaktadır. Kişilerin fizikleri birbirinden farklı olduğu için, giyecekleri gelinlik modelleri de farklı olabilir. Bunun için bedeninize uygun olan gelinlik modelini seçmeniz, o gece daha da güzel görünmenizi sağlayacaktır. Örneğin şişman bayanlara çok kabarık modeller tavsiye edilmemektedir. Onun yerine daha düz kesimli gelinlikleri düşünmeleri faydalarına olacaktır. Çünkü zaten kilolu oldukları için kabarık bir etek tercih etmeleri halinde daha da kilolu gözükeceklerdir. Zayıf bayanların kabarık etek tercih etmeleri daha uygundur. Kabarık etekler ince hatlara sahip kişilerde çok daha iyi durmaktadır.

Günümüzde gelinlik seçmek isteyen bayanlar için binlerce model bulunmaktadır. Hayatınızın o en özel gecesinden periler kadar güzel görünmek için yapmanız gereken modacınızın tavsiyelerine uymak ve bedeninize uygun modeli seçmektir. Daha sonra modelinize uygun bir kumaş seçimi yaprak en iyi taşıyacağınız gelinliği tamamlamış olursunuz.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.