Gelin Makyajı

Bayanların hayatlarının en önemli günlerinde biri olan düğün günlerinde tıpkı bir peri kızı gibi görünmek isterler. Düğünlerin olduğu mekanda bütün beğenilerin kendisinde toplanması onlar için çok önemlidir. Kusursuz bir gelinlik ile gözleri kamaştırırken, makyajlarının ve saçlarının da en az gelinliklerinin ki kadar kurusuz olması gerekir.

Gelin saçında topuz seçilmesi her zaman daha asil bir görünüm verecektir. Makyajında kesinlikle abartıdan uzak, natural renkler kullanılarak yapılması tavsiye edilir. Gözün hatlarını ortaya çıkaracak, gözün kendi rengine yakın tonlar seçilmelidir. Eğer gelinlik beyaz olacaksa pırıltı vermesi için pembe tonlar, krem rengi tonlarında olacak ise dore veya bakır tonları kullanılmalıdır. Doğal durması için ten rengine uygun fondoten ve kapatıcı seçilmelidir. Allık olarak yine gelinlik beyaz ise pembe, krem tonlarına kaçan bir renk var ise, bronz ve ya dore allıklar abartılmadan uygulanmalıdır. Son olarak dudakların şekillerinde bir oransızlık var ise ( alt dudak kalın üst dudak ince ya da tam tersi bir durum), ufak kalem hileleri ile oranlı hale getirilmelidir. Daha sonra göz makyajına uygun tonlarda bir bir ruj rengi seçilerek makyaj tamamlanmalıdır.

Gelin makyajında rastlanılan hatalardan bir tanesi makyajın abartılarak yapılmasıdır. Burada güzel görünmesi gereken makyaj değil gelindir. Yapılan gelin makyajının gelinin güzelliğini vurgulamak için yapılacağının unutulmaması gerekir. Ayrıca gelinin hem iyi görünmesi hem de güzel fotoğraflar verebilmesi için makyajda aydınlatmaya dikkat edilmelidir. Göz çevresi, dudak üstü, çene, dudak kenarları, alın bölgesi, burnun üst kısmı ve yan kısımları doğru şekilde aydınlatılarak vurgulanmalıdır.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.