Erken Boşalma Nasıl Tedavi Edilir

Erken boşalma sorunu birçok erkeğin bazı zamanlarda yaşamış olduğu bir sorundur. Belirli bir süre boyunca ne zaman olursa olsun tedavi gerektiren bir hastalıktır.

Erken Boşalma Nedenleri Nelerdir

Sınav stresi, çeşitli gerginlikler, iş yerinde ve ya evde yaşanmış sorunlar, maddi sorunlar, manevi sorunlar vs geçici bir süre boyunca erken boşalmaya neden olabilecek durumlardır.

Erken Boşalma Tedavisi

Erken boşalma tedavisinde önemli olan partnerizin size destek olmsıdır. Destek olduğu taktirde yüzde 90’lara kadar bir başarı yakalanabilir. Bu sorunda başvuran kişide önce kişinin psikolojik açıdan incelemesi yapılmaktadırç

Erken boşalma nedeni şeker rahatsızlığı, prostat tarzı fiziksel bir hastalıktan kaynaklanmıyorsa psikolojik etkilerden kaynaklanıyor ise erkeğin boşalma kontrolünü ele alabilmesi için bazı çalışmalar yapılır. Bunula beraber bazı ilaçlarla ve destek tedavisi uygulanmaktadır. Destekleyici ilaç tedavisinde antidepresan, anestezik etkili losyon ve ya kremler kullanılabilir.

Fakat erken boşalma tedavisindeki amaç ilaca bağlanmadan kişinin kendi başına kontrolünü sağlamayı başarabilmesidir. Bu yüzden tedavi süresi insanın durumunu değerlendirme şekli, partnerinin olup olmaması yada onunla beraber terapilere gelip gelmemesi büyük bir önem taşır.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.