Erkekler İçin Lazer Epilasyon

Özellikle kadınların pürüzsün bir cilde sahip olmak için başvurdukları en güzel ve etkili yöntem lazer epilasyondur. Kıl köklerini lazer ile yakarak kılların oluşmasını engelleyen bir sistemdir. Bu yöntem ile insan istemedikleri tüylerden sonsuza kadar kurtulabilirleri.

Genellikle kadınlarında tercih ettikleri bu yöntem son zamanlarda erkeklerinde ilgisini çekmeyi başardır. Özellikle büyük şehirlerde yaşamak için bakımlı ve temiz görünmek gerekiyor. Bunuda yapmak içinde lazer epilasyon tercih edilmeye başlandı.

Lazer epilasyonun kadınlarda uygulanma yöntemi ile erkeklerde uygulanma yöntemi aynıdır. Aynı şekilde seans süreleride eşittir. Fakat iki operasyon arasındaki fark erkeklerde epilasyon uygulama bölgesinin farklı olmasıdır.

Erkeklerde yapılan epilasyon kadınlara oranla daha başarılı olmaktadır. Bunun en önemli nedeni ise erkeklerin kıl köklerinin daha kalın ve siyah olmasıdır.

Erkekler lazer epilasyonda genellikle yüz bölgelerini seçmektedirler. Genelde kaş arası ve elmacık kemiği üstü gibi sakal çıkması istenmeyen yerlerdir. Bu bölgelerde uygulanan yöntem kadınlardakiyle aynıdır.

Lazer epilasyonda başarı oranı 6 ila 8 seans sonunda % 100 gibi bir başarı oranı ortaya çıkmaktadır. Bu işlemden sonra insan hayatı boyunca kıl ve tüğ gibi sorunlardan kurtulur.11 yaşından sonra uygulanabilen bu yöntem olması ve yaş sınırı olmaması bu işlemin diğer artısıdır.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.