Eğitimde Okul Mu Önemlidir Yoksa Aile Mi

Bir çocuğun eğitimi öncelikle ailede başlar. Bir çocuğun eğitimi için öncelikle ailenin devreye girmesi gerekmektedir. Normalde bir çocuk okul eğitime 7 yaşında başlamaktadır. Ancak yedi yaşına kadar aileyle beraber olduğu için anne ve baba çocuklar için büyük bir örnek teşkil etmektedir.

Bu nedenle anne ve baba harekerini çok dikkatli bir şekilde atmalıdırlar. Anne yalan söyleyip çocuğa yalan söylemenin ne kadar çok kötü bir şey olduğunu söylerse çocuk anneyi kesinlikle dinlemez. Bir baba elinde sigara ile dolaşıyor çocuğa sigaranın ne kadar kötü bir şey olduğunu anlatırsa çocuk babayı dinlemez. Ne ekerseniz onu biçersiniz. Çocuklar aileden kesinlikle etkilenmektedir ve onları örnek alıp taklit ederler.

Bir çocuğu neyle beslerseniz o şekilde büyürler. Çocuk yedi yaşında okul hayatına başladığı zaman dışardaki hayata bir adım adım atar ve öğrenmeye başlar. Anne ve baba çocuğa güzel bir eğitim vermeli ki çocuk okula başladığı zaman neyin yanlış neyin doğru olduğunu ayırabilmelidir. Yani eğitim her zaman kesinlikle ailede başlar.

Latest Comments
  1. Anonim

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.