Düşük Nedir Düşük Nasıl Anlaşılır

Düşük Nasıl Anlaşılır?

Hamile bayanların birçoğu, hamilelik dönemlerinde çocuklarını düşürebilmektedirler. Ancak birçok anne adayı, bu durumdan nasıl haberdar olacağını bilmemektedir. Bizlerde sizin için bir araştırma yaptık ve net bir sonuca ulaştık.

Düşük Nedir? Düşük Belirtileri Nelerdir?

Düşük, anne rahmine yerleşmiş bir canlının istemsiz olarak yaşamsal fonksiyonlarını kaybetmesi anlamına gelmektedir. Kadınlarda düşükler, genel olarak 4.hafta ile 20. Haftalar arasında gerçekleşmektedir. Yani bebeğin kilosal ağırlığının tam olarak oturmaya başladığı zamanlardır.

Gebelik Düşük durumlarında kadınlarda adet gecikmesi gözlenmemektedir. Ancak takipli bir durum ise kanlı gebelik testinin pozitif çıkması durumunda düşük yapıldığı anlaşılabilir.

Bu durumda düşük durumu normal bir adet gibi veya normalin biraz üstünde bir adet kanaması ile ortaya çıkmaktadır. İlerleyen gebelik haftalarında yapılan düşüklerde hem ağrı hem de ciddi derecede bir kanama söz konusu olacaktır.

Gebelik haftası büyüdükçe, düşük durumlarında ağrı ve kanama sıklaşacaktır. Hamileliğin 4.ayında yapılan düşüklerde rahim kasılmaları gözlenmektedir. Rahim kasılmalarının yanı sıra kadının adet dönemlerinin sıklaşması yada gecikmesi de düşük tehlikesini doğurabilmektedir.

kaynak: hamilelikvedogum.info

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.