Doğru Makyaj İçin Doğru Pudra Seçimi

Makyajın tamamlayıcı bir ürünü olan pudraları tercih ederken yine cilt tiplerimize ve cilt renklerimize göre tercih yapmamız çok önemlidir. Aksi halde yapılan makyaj yanlış pudra tercihi yüzünden oldukça komik durabilir. Kimi insanların acemice uyguladıkları pudralar yüzünden tenleri bazen güneşte bronzlaşmış gibi gözükmektedir. Buda estetik açıdan oldukça rahatsız edici sonuçlar doğurur. Güzelleşelim derken daha çirkin görüntülere maruz kalınabilir. Bu yüzden pudra seçimi de son derece önemlidir.

Eğer yağlı bir cilde sahipsek kesinlikle sıkıştırılmış pudraları tercih etmeliyiz. Yine sivilceli bir yüzümüz varsa sıkıştırılmış pudralar bu kişiler içinde idealdir. Kuru ciltler ise sıkıştırılmış pudralar yerine daha saydam, toz halinde olan pudraları kullanmalıdır. Böylece kuru ciltlerine uygulama yaparken daha iyi sonuç alırlar. Yine kişiler gece dışarı çıkarken içinde simler ya da sedefler bulunan, yüzlerinde hoş bir ışıltıya sebep olacak ürünleri uygulayarak makyajlarına renk katmış olurlar.

Cilde uygun renk seçimine gelince, yine fondöten seçimde olduğu gibi pudra seçiminde de cildin renk tonu ön plana çıkar. Eğer açık tenliysek, açık bej ve pembeliklerin olduğu bej tonları, buğday tenliysek, orta bej tonları ve koyu tenliysek koyu bej tonları tercih edilmelidir.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.