Doğru Makyaj İçin Doğru Allık Seçimi

Makyajın son aşamalarından biri olan allık sürülmesi için öncelikle bakılan nokta, cildimizde kırmızılıkların olup olmadığıdır. Eğer cildimizde çok fazla kırmızılıklar varsa, kırmızı tonlarda bir cilde sahipsek, allığımızı asla bu tonlarda seçmemeliyiz.

Yine cildimizin yağlı olmasına ya da kuru olmasına göre allık çeşidimizi belirleyebiliriz. Yağlı cilde top halinde olan allıklar, kuru cilde ise krem tarzı allıklar kullanılabilir.

Soluk bir cildimiz varsa ya da kara tenli olarak tabir edilen bir cilde sahipsek, o zaman cildimize renk verecek mercan rengi, pembe, kırmızı tonlarını ve şeftali tonlarını tercih edebiliriz.

Burada dikkat etmesi gereken sadece kırmızı ciltli bayanlardır. Zaten kırmızı bir renge sahip oldukları için ayrıca kırmızı allık kullanmaları tavsiye edilmez. Yanakları zaten al olduğu için kırmızı allık sürdüklerinde hoş olmayan görüntüler ortaya çıkabilir.

Allığımızın rengini belirlerken dikkat edeceğimiz diğer bir nokta göz makyajımızda kullandığımız renklerdir. Göz makyajımızda pembeler, maviler, griler ve şeftali tonları farlar kullandıysak, allığımızda pembe ve şeftali tonunda seçebiliriz. Eğer makyajımızda altın rengi tonları, koyu kahveler kulandıysak bu seferde yine altın rengi tonları, bakır ve bronz tonları allıklar oldukça güzel duracak ve makyajınızı en iyi şekilde tamamlayacaktır.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.