Diş Beyazlatma Hakkında Merak Edilenler

Diş Beyazlatma Nedir

Dişlerin üstündeki gözenekli mine yapısında meydana gelen renkli, organik ve inorganik maddelerin diş beyazlatma jelleri veya işlemleriyle düzeltilmesi işlemine diş beyazlatma adı verilmektedir.

Dişler Neden Beyazlığını Yitiriyor

Diş oluşması esnasında oluşan yapısal bozukluklar bebekken yada anne karnındayken kullanılmış bazı antibiyotikler, yenilen ve içilen maddeler ve içilen sudaki flor oranı dişteki renk değişmesine etkendir.

Dişler Neden Beyazlatılır

Gelişmekte olan modern tolumda insanlar dişlerinin görüntüsüne oldukça önem vermektedirler. Dişteki şekil ve renk bozukluğu insana psikolojik bir sorun vermektedir.

Her İnsan Dişlerini Beyazlatabilir Mi

Her insan dişlerini beyazlatabilir. Fakat beyazlatmadan önce bir diş doktoru muayenesinde geçmek gerekmektedir. Ağızda ilerleyen çürüler ve ilerleyen diş eti hastalığı bulunan kişiler diş hastalığı tedavisi yapıldıktan sonra diş beyazlat işlemine geçilmektedir. Bununla beraber gelişimini tamamlamayan kişilere diş beyazlatma önerilmemektedir. Hamile ve bebek emziren kadınlar bu işlemi yaptırmamalıdır.

Diş Beyazlatma Güvenli Midir

Yapılmış araştırmalara göre % 10 diş beyazlatma solüsyonu kullanımında herhangi bir zarar yoktur. Yani herhangi bir yapısal bozukluk ve kalıcı hasarı gösteren herhangi bir kesin bilgi bulunmamaktadır.

Diş Beyazlatmanın Yan Etkileri Nelerdir

Bütün diş beyazlatma jelleri az miktarda da olsa hassaslığa neden olabilir. Soğu k ve sıcak içeceklerde havaya karşı meydana gelen bir hassaslık söz konusu olabilir. Bu normal ve herkezin beklediği bir yan etkidir. Bu hassasiyet işlemden 24 ila 48 saat sonra düzelmezse diş beyazlatıcı jelin kullanımı bırakılmaldıır.

Diş Beyazlatmanın Etkisi Ne Kadar Sürer

Diş beyazlatma işlemi sonucu insanın diş yapısına bağlı olarak değişmektedir. Etkisi en az 6 ay en fazla 2 yıl sabit kalmaktadır. Ancak hatırlatmak isterim ki bu süre insanın kendisine bağlı olan bir süredir. Beyazlatma esnasında ve sonrasında iki hafta dişleri boyamakta olan sigara, kahve vs. gibi dişleri boyayan maddelerden uzak durulması gerekmektedir.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.