Çocuklarda Gelişim Bozuklukları

Çocuklarda oluşan gelişim bozukluğu son yıllarda Türkiye’de de oldukça sık bir şekilde rastlanan bir problemdir. Toplumdaki yanlış bilinçlendirme, akraba evlilikleri, şok geçirme gibi hususlardan sonra oluşan bu bozuklukların en büyük nedeni ise dengesiz ve kötü beslenmedir.

Çocuğun psikolojik açıdan geçirdiği agır travma ve aile içinde oluşan sorunlar çocuğun gelişimine direk etki etmektedir ve travma ve aile içi sorun varsa çocuk kötü bir şekilde etkilenebilir. Fakat gelişim bozukluğunun en önemli nedeni kötü ve düzensiz beslenme olarak gösterilmektedir.

Bu nedenle beraber çocuğun geçirdiği önemli bir hastalıktan sonra ve ya aile içindeki ırsi olaran gelişen bozuklukları varsa bu nedenler çocuğun gelişim bozukluğu görmesine neden olabilir.

Erken tanı ve teshiş koymak için kesinlikle doktora danışılması gerekmektedir. Bununla beraber bilinçsiz toplumla beraber ailelerin çocuklarına düzenli ve sağlıklı bir şekilde beslenme alışkanlığını vermemesidir. Bu rahatsızlık için kesinlikle doktora gidilmelidir.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.