Botox Nedir Nasıl Yapılır

Botoks kadınların sıkça başvurduğu bir yöntemdir. Botulinum adı verilen bakteriden yapılan bir çeşit toksindir. Botoxla sinir uçlarında bulunan sinir iletiminin durdurmaya ve sinirlerin ulaşmış olduğu organların işlevini azaltır yada tamamen durmasını sağlar.

Botox genelde tıp alanında farklı amaçlar için kullanılmaktaydı. Ancak son yıllarda tamamen estetik amaçlı kullanılmaya balandı. Özellikle kadınların tercih ettiği bir yöntem olan botox yüz hatlarındaki kasların fazla hareket etmesi sonucunda çizgileri yok etmek yada azaltmak için kullanılmakta. Bununla beraber fazla terleme sorunu olan erkek ve kadınların terleyen yerlerin botox işlemi yapılarak terlemeyi altı ay süre yok eder.

Yüz bölgesinde oluşan kırışıklığı azaltmak için yapılan botox genellikle iki kaş arasındaki bölgeye, dudakların kenarındaki çizgilerin olduğu yere ve gözlerin kenarındaki kaz yağı adı verilen çizgileri olduğu yere uygulanan bir yöntemdir.

Burada en fazla dikkat ediecek nokta botox yapılan yerde orjinal markalar ve doğru miktarda kullanılması gereken dozajlara dikkat edilmelidir. Piyasada birçok yerde çin malı botoks ürünü bulunmaktadır. Bunlara dikkat etmelisinz.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.