Bilgisayara Virüs Bulaştığı Nasıl Anlaşılır

İnternet kullanılan hemen hemen her insanın twitter, facebook yada msn hesabı bulunmaktadır. Bu siteler internette bulunan insanlar için yapılmış olan sosyal ağ ve platformlardır. Bu sitelerin insanları eğlendirdği bilinsede olumsuz kısımlarıda vardır. Bu olumsuzluğun en başında virüs ve bilgisayara zarar veren yazılımlardır. Bilgisayara virüs bulaştığı anda bilgisayarda yaptığınız günlük işler engellenebilir ve bilgisayar yavaş çalışır.

Bilgisayara Virüs Bulaştığı Nasıl Anlaşılır

Bilgisayarınızda güvenlik duvarı bulunuyorsa bilgisayar sisteminde riskli ve trojan olarak görülen yazılım ve dosyalar virüs girişimi olarak gösterilmektedir.

İnternet sitelerinde yayınlanan splash reklamlarda bilgisayarlara virüs bulaştırabilen diğer etkenlerdir. Bu reklamlar genellikle Yetişkin ve adult sitelerde kullanılan bu reklamdır. Bilgisayar sık bir şekilde donuyorsa bu durum bilgisayarınıza virüs bulaştığının habercisidir.

Telefonlardanda bilgisayarlara virüs bulaşabilir. Taşınabilir bellek, flash bellek, usb bellek olaran bilinen usb flash discler bilgisayarlara virüs bulaştırabilir.

Bilgisayar Virüsten Nasıl Korunur ve Virüsten Korunma Yolları

Bilgisayarı virüsten korumanın en etkili yöntemi bir anti virüs programı kurmaktır. Virüs programını kurduktan sonra sık sık güncellemeleri takip etmelisiniz. Arada bilgisayarın hard Diskine virüs bulaşıp bulaşmadığını taratın.

Latest Comments
  1. özlem yıldız

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.