Bilgisayar oyunlar bağımlılık yapıyor

Teknolojini gelişimin de yeri büyük olan bilgisayarlar gün geçtikçe hayatımızın her noktasında aktif olmaya başlıyor. Ve işte eğlence deyince akla gelen bilgisayar ve onun mükemmel oyunları biz kullanıcıları şimdiden kendine bağlamaya başladı.

Zamanla gelişen değişen teknolojinin en büyük destekçisi olan bilgisayarlar her işimize yaradığı gibi eğlence vb aktivitelerimizin de bir numaralı isimi oldu. Bilgisayarla birlikte gelişen oyunlarda kullanıcıları ayrı bir heyecanlandırırken, son zamanlarda oyunlarında daha da gerçekçi olduğu görülmeye başlandı. Her yaştan kullanıcının ara sıra da olsa oynadığı bilgisayar oyunları, şu an her kategoride bulunuyor.

Bilgisayarlar her ne kadar bizlere iyi gözükse de oyunlar aracılığıyla bizleri bağımlı etmeye de başladı. Herkesin farkına varmadan kapılarak oynadığı oyunlar tamamen bizler bağımlı hale getiriyor.

En çok 0 – 16 yaş gurunun bağımlı olduğu bu oyunlar zamanla kullanıcılarda çeşitli kalıcı fiziksel ve psikolojik bakımından da rahatsız edebiliyor. 

Buradan en büyük problemler den biriside aile’lerin bu duruma tepkisiz kalmalarıdır. Çocuklarının bilgisayarda saatlerce kalmasına izin veren aileler zaman sonrada nasıl kurtarabiliriz şeklinde düşünceler içerisine giriyor.

Eğer sizlerde bu bağımlılık yapan bilgisayar oyunlarından kendinizi veya çocuğunu kurtarmak istiyorsanız fazla geç kalmayın.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.