Bebeklerde Oyuncak Seçimi

Oyun oynamak sanıldığının aksine sadece vakit geçirmek için yapılan bir iş aktivite değildir. Çocuğun fiziksel ve duygusal açıdan gelişmesini destekleyen özelliğede sahip bir aktivitedir. Çocuğun hayal dünyasıyla beraber yaratıcılığını geliştiren oyunlar çocuğun düşünmesini ve yeni şeyler keşfedebilmesini sağlar. Bebeğin kendine özgüveninin artırır ve sosyalleşmesine yardımcı olur. Çocuğun oyun oynamasını sağlayan oyuncaklar bebeğin anneyi rahat bırakmasına yardımcı olan bir eşyadır. Çocuğa oyuncak seçerken büyük bir özen göstermelisiniz.

Çocuğa oyuncak seçerken sadece eğlendiren oyuncaklar değil aynı zamanda zihinsel ve fiziksel gelişimine yardımcı olacak türden oyuncaklar seçmelisiniz. Alacağınız oyuncak çocuğun fiziksel egzersizler yapmasını sağlamalıdır.

Yaşa Göre Oyuncak Seçimi

Bebeğin kendi yaşından küçükler için üretilen oyuncaklar alır iseniz bu oyuncaklar bebeğin kesinlikle ilgisini çekmeyecektir ve gelişimine katkı sağlamaz. Ve ya tam terzi kendinden büyükler için hazırlanan oyuncakları oynamakta zorlanır. Bu oyuncaklarında bebeğin gelişmesine faydalı olmaz. Alacağınız oyuncağın kaç yaş için tasarlandığına bakmalısınız. Çocuğa uygun olan yaşına göre oyuncakları seçmelisiniz.

Bebekler tanıma amaçlı olarak ellerine aldıkları herşeyi ağızlarına götürmektedirler. Bu yüzden seçeceğiniz oyuncağın hangi malzemelerden yapıldığına dikkat etmelisiniz. Alacağınız oyuncağın zehirlenmeye yol açabilecek herhangi bir kimyasal içermediğinden emin olana kadar çocuğa oyuncağı vermeyin.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.