Basur Nasıl Tedavi Edilir

Basur çok korkulan bir hastalıktır. Tedavisi ise birinci ve ikinci aşamaya gelmiş ise basurlar fitil, krem ve tablet gibi ilaçlar yardımıyla tedavi edilebilir. Tedai esnasında ayrıca hastanın yaşama şeklinede bakılarak dikkate alınır.

Basur Kremleri

Basur kremlerinin birçoğu kortizon içermektedir. Bu kremler basuru iyileştirmese bile ağrıyı, sızıyı, yanmayı gidermektedir. Fakat bu kremin on günden fazla kullanılmaması gerekmektedir. Fazla gerekiyorsa 2 gün ara ile sürdükten sonra ortalama on gün daha kullanılabilmektedir. Kremin uzun süre kullanılamamasının nedeni derinin direncini azaltması ve derinin kendi kendine iyileştirmesinin ortadan kalkamısıdır.

Basur İğne Tedavisi

İğne tedavisi birinci ve ikinci derecede olan basurarda ve sadece iç basurlarda uygulanan bir yöntemdir. Bu yöntem lolak anestezi yöntemi ile gerçekleştirilmektedir. Makatı görmeyi sağlayan anaskop ile basur memelerine ulaşarak yapılmaktadır. Uygulamada iğneyle memelere damarları büzüştürücü bir madde verilir.

İğneden sonra damarların büzüşmesiyle meme ortadan kaybolur. Bu esnada basur olan kişi herhangi bir ağrı ve sızı duymaz. Bu yöntem dış basur hastalarına uygulanmaz.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.