Balo Kıyafeti Seçerken

Okulların kapanması yaklaşmaya başlarken, son senesini doldurarak mezuniyete hak kazananları da mezuniyet balosu heyecanı sarmaya başladı. Hayatlarının bir dönüm noktası olan bu geceyi en muhteşem şekilde geçirmek istemeleri en doğal haklarıdır. Erkekler bayanlardan daha şanslılar. Çünkü onlar şık bir smokin ile bu geceyi atlatabilecekler. Maalesef bayanlar onlar kadar şanslı değil.

Hayatlarının bu en önemli günlerinde birinde bayanlar gecenin en şıkı olmak için birbirleriyle kıyasıya yarış içinde olurlar. O güzel gecede nasıl göz kamaştırıcı olacağına dair herkes çok düşünür. Bizde genç kızların o gece nasıl bir elbise giymesi gerektiği konusunda ipuçları vermek için biraz araştırma yaptık. Öncelikle kızlar bu konuda bazı hatalara düşmektedirler. Yaşlarını göz önünde bulundurarak bir model seçimi yapılmalıdır. Taşlı, çok fazla derin dekolteleri olan ve çok dikkat çekici modeller tercih edilmemelidir. Çünkü bu modellerin hepsi yaşlarına uygun modeller değildir. Genç işi sade ama şık tasarımları seçmek mezuniyet balosunun kapısından girdikleri anda dikkatleri üzerlerine çekecektir. Böylece hem zarif hem de şık görüneceklerdir. Yapılan diğer hatalardan bir tanesi de dergilerde görüp beğendikleri modelleri ile modacıların kapılarına gitmektir. Öncelikle her model her vücut tipine uygundur demek hata olur. Seçtiğiniz model size uygun olmayabilir. O gece orijinal bir şıklığa sahip olmak daha önemlidir. Ayrıca başka bir arkadaşınız ile aynı kıyafeti giyebilme ihtimaliniz çok yüksektir. Bu sene ise belden aşağı kabarık eteklere sahip elbiseler, çiçekli ve uçuşan etekler revaçta olacaktır. Ayrıca elbisenin kumaşından yapılan taçlar, tokalar ya da bantlar ile de şıklık tamamlanabilir. Elbiseler kadar elbiseyi tamamlayan makyaj ve saçlarda önem kazanır. Yine genç görünümden ayrılmayan saç ve makyaj seçmek gerekir. Abartıdan uzak doğallığın göz ününe olduğu makyajlar daha hoş duracaktır.

Bu önemli gününüz için araştırma yaparak, size birkaç öneride bulunmaya çalıştık. Umarız bu tavsiyeler sizler içinde yararlı olur. Yapmamamız gereken hataları göz önünde tutarak sizde bu özel gecenizi şık bir şekilde tamamlayabilir. Ömrünüz boyunca unutulmayacak bir gece olarak hatırlayabilirsiniz.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.