Araç Kiralarken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Araç kiralama görünüşte çok basit bir konu olarak görülsede dikkat edilmesi gereken bazı hususlar vardır. Araç kiralarken öncelikle araç kiralayacağınız firmanın bilinen bir firma olduğuna dikkat edin. Korsan firmalara hiç bulaşmayın. Firmadan sonra kiralayacağınız aracada çok dikkat etmelisiniz. Yani öncelikle firmaya güvenilmelidir daha sonra güvenebileceğiniz bir araç seçmelisiniz.

Araç kiralarken firma sizde adınıza olan bir sürücü belgesi istemektedir. Aracı kiraladıktan sonra kiralanan aracı firmaya sözleşme yapan kişinin kullanması gerekmektedir.

Araç kiralayacak olan kişi kiralarken hangi amaçla aracı kiraladığını araç kiralama firmasıyla yaptığı sözleşmede net bir şekilde ifade etmelidir. Bunun nedeni doğru kiralama içindir.

Aracı kiralamadan önce kiralanacak olan aracın yaşını ve kilometresine bakın. 3 ila 4 Yaşını geçen araçları kiralamamanızda fayda var. Eski otomobiller sizin konforonuzu ve güvenliğinizi azaltabilir.

Kiralanacak olan arascın hasarı olup olmadığını kontrol edin. Eğer hasar varsa sözleşmede bunun belirtilmesini firmadan isteyin. Veya o aracı almaktan vazgeçin.

Kiralayacağınız otomobili araç kiralama sözleşmesi ile kiralayın. Senet tarzı evraklar ile araç kiralamayın. Bununla beraber kiralayacağınız aracı tam vaktinde teslim edin. Aksi taktirde 1 günlük ücret ödemek zorunda kalabiirsiniz.

Araç kiralama firmasının seyahat acentesi işletme belgesi ve Tokkder üyesi olması gerekmektedir. Bununla beraber kiralanacak olan aracın trafik şartlarına uygun olmasına dikkat edin.

Ödeyeceğiniz ücrete sigorta, KDV ve sınırsız kilometre kullanımı dahildir. Kiralanacak olan otomobilin güvenli olup olmadığına dikkat edin.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.