Apple ipad yeni bir pazara gebe oldu

Teknoloji markaları arasındaki lider isim Apple, teknoloji dünyasına ipad’ı ile yeni bir Pazar getirmeyi başardı.

Kısa bir süre önce Amerika’da satışa sunulan. Hatta ilk 28 günde 1 adet satılan bu popüler tablet bilgisayarı ipad, teknoloji dünyasında yeni bir Pazar oluşturmayı başardı. Teknolojide bilinir ki bir ürün çıkar ve hemen ardından rakip firmalar rakip benze ürünlerini satışa sunarlar. Ve böylelikle de yeni bir Pazar oluşur. İşte evet aynen böyle oldu apple satışa sunuldu ve hemen ardından rakipleri benzer tablet bilgisayar modelleriyle bu pazarı doldurmaya başladılar.

Çok kısa bir sürede ipad’a gelen rakipler sırayla şöyle;

  1. WePad
  2. Dell Streak
  3. Google İpad
  4. Samsung s-pad
  5. balckberry tablet

 
iPad mı dizüstü mü?
Aslında ipad’ın diz üstü pazarını alt üst ettiği söylenir. Ama ipad farklı bir platformda dizüstü farklı bir platformda yer alır. Ve bu ikisinin tek ortak özelliği taşınabilir olmasıdır.

iPad dokunmatik tablet bilgisayar platformundayken dizüstü tamamıyla taşınabilir platforum efendisidir. Şöyle kıyaslamak gerekirse dizüstü ile oynayabileceğiniz mükemmel oyunların tadını ipad ile alamazsınız. İpad’ın da kendine özel oyunları mevcuttur ama kesin olarak ipad’ın dizüstü’ne rakip olabileceği şu an anlamsızdır. 

Biraz tuzlu bir paltform olan tablet bilgisayarlara şu an sadece teknoloji için en azından 600 dolar verebilecek kullanıcılar sahip olabiliyor.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.