Adet Sökücü Kürler

Adet kanının sökülmemesi durumu bayanlar üstünde psikolojik ve fiziksel gerginliğe neden olabilir. Genç yaşta bayanların yaşadıkları durum özellikle menopoz evresine girmeye hazırlanan kadınların en büyük sıkıntılarından birisid.r

Özellikle psikoloik sorunlar asebep olan bu durumun etkileri değişik bitki kürleriyle azaltılabilir.

1- Çörek otunu dövüp balla karıştırabilirsiniz. Bu karışımı düzenli bir şekilde tüketmelisiniz. Çörek otu en iyi adet sökücülerden birisidir. Bir günde 3 ila 4 bardak içmek faydalıdır.

2-Bir tutam civanperçemiyle 1 çay kaşığı çörek otunu kaynatıp demlenmesini bekleyin. Daha sonra balla karıştırın. Bu karışım özellikle menopoz evresine yaklaşmış bayanlar için faydalı bir kürdür.

3- Dereotunun adet sökücü gücü fazladır. 1 tutam dereotunun içebileceğiniz miktarda suya ekleyip kaynatın. Sıcak olarak tüketin.

4- Zerdeçalı içebileceğiniz miktarda su ile çay gibi demleyin ve sıcak bir şekilde tüketin.

5-Bir tutam biberiyeyle bir tutam papatya kaynatıp demlenmeye bırakın. Tatlandırmak için bal ilave edin. Günde en az 3 bardak için.

6- Kereviz iyi bir adet sökücüdür. Yemek olarak tüketimesinin yanında yapraklarının ve tohumunu kaynatıp içmek kanın sökülmesine yardım eder.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.