Telefona Türk Lirası Nasıl Yüklenir

Kontörden TL’ye Geçmenin Amacı: Kontör yerine TL kullanılacak olan cep telefonlarında bu geçiş ile birlikte bir çok karışıklık ve soru işaretide beraberinde getiriyor.Amaç ne kadar konuştuğunu TL cinsinden görmek olan bu yeni uygulamada hangi görüşmeye ne kadar ödediğinizi daha kolay görebileceksiniz ve hesap yapmaya gerek kamayacak. Amaç kontör karmaşasını ortadan kaldırarak, abonelerin dakika başına ücretleri, ne kadar harcama yaptığını açık bir şekilde görmesini sağlamak. TL’ye geçişte merak edilen her şey Telefona Kontör Yerine Lira Mı Yüklenecek? Kontör yüklemekten hiçbir farkı yok. Daha önceki yükleme yöntemleri aynen geçerli olacak. Geçmişte 100 kontör alınırken, şimdi bunun yerine 20 TL’lik kart satın alınacak. Bunun dışında ayrıca 5 TL ve 10 TL’lik de görüşme süresi alınabilecek.

Hattımdaki Kontörler Ne Olacak?

Operatörlerin kontör başına dakika başına 20 kuruş üzerinden bunları liraya çevirmesi planlanıyor. Bu durumda abonenin 50 kontörü yerine ilgili hatta 10 lira yüklenecek. Operatörler hiçbir kayıp yaşanmadan kontörleri liraya çevirmek durumunda.
Kontör Kartları Piyasadan Kalkacak Mı?

Geçiş aşamasında her iki kartların kullanımı sürecek. Bu konuda net bir tarih yok, piyasada bulunan kontör kartları tükenene kadar çift kart kullanımı sürecek. Fakat kontörlü hat telefona yüklendiğinde otomatik olarak sistem bunu lira karşılığına çevirecek.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.