Sezeryan Doğum Nasıl Olur

Sezaryan planlı bir şekilde yapılan doğum yoludur. Hamileliğin 39. haftasında denk gelecek şekilde doktorlar randevu verirler.Doğum gününden 1-2 gün önce ameliyatı gerçekleştirecek olan doktor hamile kadının muayenesini yapar. Doğum gününden önce gece hiçbir yemek ve içecek tarzı yenilmemesi, uyanınca kahvaltı etmeyip bir şey içmeden hastaneye gitmeniz gerekmektedir. Hastanede normal muayeneler yapılır. Gebe kadına ameliyat elbiseleri giydirilir. Bağırsaklar tamamiyle boşaltılır ve hamile kadın sonbirkez lavobaya gider ve sonra ameliyathaneye alınır.

Ameliyathanede size damardan verilecen olan bir ilaçla uyumanız sağlanır ve daha sonra anestezi yapılır.

Karnınızın alt kısmına yani iç çamaşır izinin gelen yerinde cildinize ortalama 15 santimetre civarında yatay bir kesim yapılır.

Cilt kesildikten sınra cilaltında bulunan yağ kısımı kesilerek kasları sarmakta olan koruyucu kılıfa gelnir. Kılıf kesilir ve kaslara zarar vermeden yanlara doğru ayrılır. Periton denilen bölüm kesileren rahime gelinir. Rahimin alt kısmına yatay bir kesi yapılır. Bebeğin oradan çıkmasına yetecek büyüklükten genişletilir.

Kaynak: buyutec.net

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.