Selülitten Kurtulmanın Yolları

Selülit hemen hemen her kadının korkulu rüyasıdır. Eğer selülit var ise bu yaz nasıl denize gireceğim bundan nasıl kurtulacağım gibi sorunlar ortaya çıkmakta. Selülit tedavisini nasıl yapılacağını ve selülitten nasıl kurtulacağınızı anlatacağız.

Selülit tedavisindenki ilk aşama protein açısından zengin, yağ açısından oldukça fakir olan bir diyet ve aşırı yoğun bir egzersiz yaparsanız kan dolaşımını hızlandırmakta olan suyun aynı anda vücutta bulunan işe yaramayan toksinleri atılmasını da sağladığı, bu yolla selülittin oluşmasına engel olabilirsiniz.

Selüliti tedavi etmekte taze sebze, meyve ve tahıllar içeren bir diyet te önerilebilir. Selülit olan kişide alkol, kafein ve karbonatlı içeceklerden, terayağı ve kırmızı etten mümkün olduğu kadar uzak durmalıdır. Bunlar dışında selülit olan kişilere tavsiyelerimiz

Banyo yapmadan önce sıcak daha sonra soğuk suyla duş almak ve duş esnasında selülit olan bölgeyi fırçayla aşağıdan yukarıya doğru fırçalamak kan dolaşımını hızlandırmaktadır. Bunun selülitlere etkisi olmaktadır.

Portakal kabuğu olarak isimlendirilen ve vücutta bu ada yakışan bir görüntü veren selülit fazla büyüyen yağ hücrelerinden kaynaklanmaktadır.Bir toplu iğne başı büyüklüğünde olan yağ hücrelerinde besinlerden alınmakta olan yağlar mikromoleküller şeklinde deoplanmakta ve vücut ihtiyacı olduğu zaman bu moleküller serbest bırakıyor ve enerji haline dönüştürebiliyor.

Fakat bu sistem sağlıksız, aynı anda düzensiz beslenme, hormonal bozukluklar, yetersiz sıvı alımı, stres ve hareketsiz yaşam tarzı etkileriyle birden bire değişiyor.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.