Piramitler Nasıl İnşa Edildi

Mısırda inşa edilmiş olan piramitlerin sırları günümüzde hala çözülmüş değil. Piramitlerde bulunan bazı odaların içerisinde hala ne olduğu tahmin edilmiyor ve bilinmiyor. Piramitleri araştıran araştırmacıların bir kısmı piramitin içerisinde kayboldu veye aynı yeri birkaç kere turlayarak geri döndüler. Hiçbiri piramitlerin içerisinde ne var bulamadılar.

Piramit kimin isimine yapıldıysa onun bulunmuş olduğu piramitteki odaya yılda 2 kere güneş girdiği belirtilmektedir. Mumyalarda radyoaktif madde bulunmaktadır. Bu yüzden mumyaları ilk bulan 12 kişi kanser nedeniyle ölmüştür. Ayrıca piramitin içerisinde ultra-sound, radar ve sonar tarzı cihazlar çalışmamaktadır. Ayrıca bir piramitin içine kirletilmiş bir su bırakırsanız o suyun 1-2 gün içerisinde temizlendiğini ve arındığı görebilirsiniz. Bir süt düşünün. Normalde bir odada 1 gün kaldığı zaman bozulur. Sütü piramitin içerisine koyarsanız 2-3 gün beklese daha taze kalır ve yoğurt yapılabilir. Ayrıca yemek atıkları hiçbir koku yapmadan piramitin içinde mumyalaştığı görülüyor.

Bir piramiti inşa etmek için binlerce işçiye ve ortalama 20 yıl gibi bir zamana ihtiyaç var. Büyük taş bloklarıyla kat kat yükselir. Yükseldikçede rampa gibi bir hal alır, genişletilir ve uzatılır. Bazı piramitlerin dış tarafı çıkıntısız düz yapılardan oluşmaktadır.

Kaynak: buyutec.net

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.